Клімкін поставив ультиматум ЄС щодо Росії

2333598Київ погрожує відмовитися від дотримання Мінських угод, якщо в ЄС знизять тиск на Росію.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив у Брюсселі в понеділок, 13 травня, що Україна готується відмовитися від дотримання Мінських угод, якщо країни ЄС доб'ються зняття санкційного тиску з Росії в Раді Європи. Про це повідомляє Європейська правда.
Він зазначив, що на зустрічах в неділю ввечері і в понеділок вже повідомив про це колегам-міністрам з європейських держав.
"Якщо ви підете (на зняття санкційного тиску), як хочуть кілька країн, я в той же день вийду і скажу, що "Мінська" у нас тепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви", - розповів він.
Відповідаючи на питання, міністр відзначив, що попри відсутність прямого зв'язку між "Мінськом" і санкційним тиском на РФ у Раді Європи, Україна має підстави для такого кроку. "Якщо зараз, після того як Росія почала видавати паспорти (жителям окупованої території Донбасу), ви підете на кроки назустріч Росії - тоді тотально руйнується взагалі вся логіка того, що ми досі робили", - пояснив він.
Видання зазначає, що головним лобістом зняття санкційного тиску з РФ є Німеччина, яку підтримують французи і ряд інших держав. Клімкін підтвердив, що сконцентрувався на переговорах з ними.
"Німці це почули, і французи це почули, і голландці. Погодилися? Запитайте у них. Але з німецьким міністром ми окремо дуже довго це обговорювали сьогодні", - сказав Клімкін.
Крім того, Клімкін знову анонсував "сюрпризи" у відповідь на рішення Росії про спрощення надання російського громадянства українцям. "Насправді, буде кілька сюрпризів... Є ідеї, пов'язані із застосуванням практичних, технічних речей біометрії. Є ідеї, пов'язані з подальшим переписом (населення). Тобто, дуже-дуже багато", - сказав міністр, додавши, що "сюрпризи" будуть оприлюднені пізніше.
"Є ідеї, яких ви взагалі не почуєте, все робитиметься на рівні спецслужб", - додав Клімкін.
За його словами, на зустрічі в Брюсселі міністри обговорили необхідність пошуку консолідованої відповіді на дії Росії, "оскільки це загроза не тільки для країн, що межують з сьогоднішньою Росією, а це загроза всьому ЄС", - сказав Клімкін.
Разом з тим він не уточнив, коли може бути напрацьовано таке консолідоване рішення Євросоюзу.
 
Джерело:ua.korrespondent.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання вступників, яким для вступу у магістратуру цього року необхідно мати результати тест...
Міністерством освіти розроблений проект правил оцінювання закладів вищої освіти з метою надання та підтвердження статусу національ...
Вступникам до закладів вищої освіти, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити це довідкою про реєстрацію мі...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS