У США віднесли Росію та Китай до найбільших порушників релігійної свободи

e0c2ec71922174228bb2e63515c20396aad75aa5192020d7bae7b2ddf67cfd84У Сполучених Штатах Америки оприлюднили звіті про релігійну свободу у світі, у якому до найбільших порушників віднесли, зокрема, Китай і Російську Федерацію.

 

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Так, в Китаї, зокрема, «кричущих зловживань» продовжують зазнавати представники уйгурів-мусульман, але для влади в Пекіні це минулося практично без наслідків.

У звіті підтверджують, що Китай і ще дев’ять країн далі належать до так званих «країн, що викликають особливе занепокоєння» з огляду на порушення релігійних свобод за класифікацією Державного департаменту США, і рекомендує Держдепартаментові додати до цієї групи також Росію і ще п’ять країн.

Своєю чергою, Пекін заперечує, що має інтернаційні табори і центри перевиховання для уйгурів, казахів та інших переважно мусульманських за вірою меншин, і називає ці заклади «центрами професійної освіти», що мають на меті відвернути людей від тероризму і повернути їх у суспільство.

У звіті згадані й інші країни-порушники, зокрема, Таджикистан, Судан і В’єтнам, у яких придушують релігійну свободу під приводом необхідності захисту громадського порядку чи міркувань національної безпеки, нерідко використовуючи реальні чи вигадані загрози тероризму чи масових заворушень, щоб виправдати обмеження прав і «відверте переслідування власного народу».

Щодо Росії в документі зазначено, що влада країни «продовжила переслідувати "нетрадиційні" релігійні меншини штрафами, затриманнями і кримінальними звинуваченнями під приводом боротьби з екстремізмом», причому «російське законодавство, спрямоване проти «екстремізму», не дає належного визначення цього терміну, що дає державі можливість переслідувати за широкий спектр ненасильницької, неполітичної релігійної діяльності».

«На Північному Кавказі силові структури діяли з повною безкарністю, арештовуючи і викрадаючи людей, запідозрених навіть у найменшій причетності до ісламістських повстанців. В окупованому Росією Криму російська влада продовжила викрадати, катувати і ув’язнювати кримських татар-мусульман», — додають автори звіту.

В управлінні ФСБ по Криму і Севастополю заявили, що обшуки проводять за місцями проживання прихильників організації «Хізб ут-Тахрір» у межах порушених кримінальних справ.

Пізніше стало відомо, що російські силовики затримали 20 кримських татар. Згодом, 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали трьох кримських татар.

Усім кримськотатарським активістам, затриманим під час обшуків в анексованому Криму та у РФ у справі Хізб ут-Тахрір, винесли запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня.

 

Джерело:hromadske.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

“Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.
Суспільні настрої українців суттєво погіршилися протягом останніх місяців.
20 лютого 2020 року у малій актовій залі Карпатського університету відбулась зустріч студентів-юристів з центром надання БВПД, яки...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS