ЄС може запровадити нові санкції проти Росії протягом кількох тижнів - Могеріні

2fc52038e583717a71a0b805c0e51c3860736566Європейських Союз може запровадити нові санкції проти Росії через агресію в Україні протягом кількох тижнів. Про це заявила високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, виступаючи перед початком засідання Ради Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі, передає кореспондент УНН.

"У нас буде обговорення ситуації в Україні. Щойно я зустрілась із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Це дуже важливо, особливо в той час, коли на підході – п’ята річниця подій Майдану. Я можу поділитись власними спогадами, тому що я сама перебувала в Україні в той час 5 років тому. Я дуже добре пам’ятаю сподівання, надії українських людей", - сказала Могеріні.

За її словами, Україна пройшла довгий шлях на шляху реформ та боротьби з корупцією завдяки рішучості українців і за підтримки ЄС.

"Ця підтримка зараз тут, вона продовжується, особливо у такий рік як цей – рік виборів. Для України буде надзвичайно важливо зберігати увагу на продовженні порядку денного реформ. Ми звичайно підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України", - зазначила високий представник ЄС.

Вона розповіла також, що мала зустріч з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим минулої п’ятниці у Мюнхені.

"Я знову дуже чітко дала зрозуміти нашу спільну позицію Європейського Союзу щодо наших очікувань – повної імплементації Мінських домовленостей. І, звичайно, деякі кроки, які ми ще не бачили з боку РФ щодо Азовського моря і Керченської протоки", - наголосила вона.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи очікувати від ЄС нових санкцій щодо Росії, Могеріні нагадала, що Європейський Союз за останні 5 років не лише запровадив санкції, але також зберіг спільну позицію щодо санкцій, які країни продовжують на постійній основі.

"Зважаючи на те, що ми не бачили імплементації Мінських угод, я завжди говорила із самого початку, що мета санкції – не щоб вони залишались завжди, але створити тиск, щоб вийти з ситуації. Тобто, мета санкцій – щоб вони були зняті, але ми не бачимо позитивних кроків, саме тому держави-члени весь цей час повторювали своє бажання зберегти їх, і так, можуть бути одностайні рішення у наступні кілька тижнів, пов’язані з останнім розвитком подій, як то були запроваджені нові санкції минулого року", - сказала вона.

Могеріні додала, що ЄС сподівається все ж побачити позитивний розвиток подій в Україні.

"Але наразі ми бачимо скоріш протилежне. Більш негативний розвиток подій на місцях, і доки це буде продовжуватись, я думаю, держави-члени залишаться об’єднаними в своїй підтримці санкцій – існуючий наразі і можливих нових", - додала вона.

Як повідомляв УНН, 18 лютого міністр закордонних справ України Павло Клімкін на засіданні у форматі "Друзі України в ЄС+Україна" у Брюсселі розповів про українські реформи, ситуацію в контексті російської агресії, подякувавши за нові антиросійські санкції та вказавши на важливість продовження тиску для звільнення українців за гратами у РФ.

 
Джерело: УНН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Російський газовий монополіст "Газпром" оголосив тендер на будівництво частини замороженого проекту "Південний потік". Це газопров...
Троє кандидатів до Верховної ради, які балотувалися у мажоритарних округах на Закарпатті і мали підтримку з боку угорської влади,...
Вони проводили масову скупку голосів у 68 окрузі на Закарпатті, платили по 500 гривень за підтримку виборців і задіювали на...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS