Франція виступила проти Північного потоку-2 - ЗМІ

4d49c8dbdb32dc7d8ae594315ed29f8aФранція має намір підтримати зміни до законодавства ЄС, які ускладнять реалізацію російсько-німецького проекту Північний потік-2, повідомляє Suddeutsche Zeitung з посиланням на джерела у Парижі.

 У французьких урядових колах вважають, що реалізація проекту додасть стратегічних проблем у Європі.

"Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим завдавати шкоди інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина", - заявило джерело в Парижі.

Уряд Німеччини вже кілька місяців протистоїть всім спробам змінити законодавство ЄС щодо Північного потоку -2 та розповсюдити на нього правила Єврокомісії.

Як пише видання, у питанні запобігання блокади газопроводу, федеральний уряд покладався саме на Францію.

Поки що німці продовжують вважати своїми союзниками Нідерланди, Бельгію, Австрію, Грецію і Кіпр.

"Але цього недостатньо. Без підтримки Парижа федеральному уряду при голосуванні буде складно відстояти газопровід", - вважає видання.

1 січня 2019 року розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС.

За даними ЗМІ, Румунія має намір у п'ятницю, 8 лютого, внести зміни в газову директиву союзу для блокування Північного потоку - 2.

Йдеться про внесення змін, згідно з якими, всі газопроводи в ЄС, включно з морськими їх частинами, повинні бути охоплені енергетичним пакетом Євросоюзу.

Таким чином, через понад рік це питання вийде з робочого рівня на рівень політичний. Попередні два головування в ЄС - австрійське і болгарське - ефективно цьому перешкоджали.

Поки що група прихильників змін в законодавстві ЄС налічує 10-11 країн.  

Група супротивників газопроводу потребує підтримки трьох великих країн - Італії, Іспанії та Франції.

У жовтні 2018 року були розпочаті роботи з прокладання газопроводу Північний потік-2 в територіальних вода Німеччини. Північний потік-2 - спільний російсько-німецький політичний проект, буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Джерело: biz.nv.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Чиновницький апарат надто роздутий, а ціла армія держслужбовців приходить на роботу просто, щоб попити каву та поставити автограф...
Президент Володимир Зеленський звільнив Олександра Куця з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.
Кандидат у народні депутати від партії Петра Порошенка "Європейська Солідарність", Герой України, командувач десантно-штурмових ві...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS