Франція виступила проти Північного потоку-2 - ЗМІ

4d49c8dbdb32dc7d8ae594315ed29f8aФранція має намір підтримати зміни до законодавства ЄС, які ускладнять реалізацію російсько-німецького проекту Північний потік-2, повідомляє Suddeutsche Zeitung з посиланням на джерела у Парижі.

 У французьких урядових колах вважають, що реалізація проекту додасть стратегічних проблем у Європі.

"Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим завдавати шкоди інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина", - заявило джерело в Парижі.

Уряд Німеччини вже кілька місяців протистоїть всім спробам змінити законодавство ЄС щодо Північного потоку -2 та розповсюдити на нього правила Єврокомісії.

Як пише видання, у питанні запобігання блокади газопроводу, федеральний уряд покладався саме на Францію.

Поки що німці продовжують вважати своїми союзниками Нідерланди, Бельгію, Австрію, Грецію і Кіпр.

"Але цього недостатньо. Без підтримки Парижа федеральному уряду при голосуванні буде складно відстояти газопровід", - вважає видання.

1 січня 2019 року розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС.

За даними ЗМІ, Румунія має намір у п'ятницю, 8 лютого, внести зміни в газову директиву союзу для блокування Північного потоку - 2.

Йдеться про внесення змін, згідно з якими, всі газопроводи в ЄС, включно з морськими їх частинами, повинні бути охоплені енергетичним пакетом Євросоюзу.

Таким чином, через понад рік це питання вийде з робочого рівня на рівень політичний. Попередні два головування в ЄС - австрійське і болгарське - ефективно цьому перешкоджали.

Поки що група прихильників змін в законодавстві ЄС налічує 10-11 країн.  

Група супротивників газопроводу потребує підтримки трьох великих країн - Італії, Іспанії та Франції.

У жовтні 2018 року були розпочаті роботи з прокладання газопроводу Північний потік-2 в територіальних вода Німеччини. Північний потік-2 - спільний російсько-німецький політичний проект, буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Джерело: biz.nv.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/j5jmFndpOSg/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Російська Федерація намагається залякати судами та тиском громади, які переходять до Православної церкви України.
Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду педагогічного працівни...
Перераховано сценарії збереження влади Путіна після 2024 року.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS