“Запалять свічку пам’яті” на вшанування Голодомору у 85 країнах світу

18 2 e1542198209861 300x183До акції “Запали свічку пам’яті” на честь 85-х роковин Голодомору вже долучилося 70 країн, а загалом акція пройде у 85 країнах на всіх континентах.

Про це розповів директор представництва Світового конгресу українців Сергій Касянчук на прес-конференції в Укрінформі.

“Цього року Світовий конгрес українців спільно з МЗС України, Українським інститутом національної памяті та Меморіалом жертв Голодомору висунули інціативу провести акцію “Запали свічку памяті”. Вона розпочалася 1 вересня і проходить щоденно, 85 днів, до 24 листопада, до дня національного відзначення 85-х роковин Голодомору. Запалення свічки проходить у різних містах в інших країнах, на різних контитентах. Саме цим ми підкреслюємо: це – єднання українців по цілому світу, поширення інформації по цілому світу. … На сьогодні ця акція пройшла у 70 країнах світу”, – сказав Касянчук.

За словами начальника управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариси Дір, Міністерство закордонних справ також веде активну роботу з поширення у світі інформації про Голодомор та визнання його геноцидом. Зокрема, зовнішньополітичне відомство поширило серед демократичних держав Звернення Верховної Ради України щодо визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу. Окрім цього, МЗС готує видання збірника документів щодо визнання Голодомору геноцидом  українського народу іншими державами.

“У цій книжці буде представлено документи іноземних держав, ухвалені на національному та регіональному рівнях, щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу та вшанування пам’яті жертв Голодомору, документи, ухвалені у рамках міжнародних організацій. Цей збірник буде представлено під час спеціального слухання у Верховній Раді”, – сказала Дір.

Окрім цього, за її словами, українське представництво в ООН розробило Декларацію з ушанування жертв Голодомору. З 7 листопада ця декларація поширена для підписання країнами-членами ООН.

“Сподіваюся, що до 9 грудня цю декларацію підпише найбільша кількість держав, що буде символічним, тому що саме 9 грудня 2018 року виповнюється 70-та річниця Конвенції з попередження та покарання геноциду як злочину”, – сказал Дір.

Наразі 16 країн визнали Голодомор геноцидом.

Повідомляє: Народна армія

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання вступників, яким для вступу у магістратуру цього року необхідно мати результати тест...
Міністерством освіти розроблений проект правил оцінювання закладів вищої освіти з метою надання та підтвердження статусу національ...
Вступникам до закладів вищої освіти, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити це довідкою про реєстрацію мі...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS