У Відні пройшов захід, присвячений роковинам Голодомору

golodomorВ австрійській столиці пройшов меморіальний захід, присвячений 85-им роковинам Голодомору 1932-33 років в Україні.

Як повідомляє Укрінформ, участь у заході в Університеті Відня взяли українські та австрійські науковці, представники урядових структур, дипкорпусу, духівництва, української громади та студенти Віденського університету.

“Сьогоднішній захід, організований спільно з Австрійсько-українським товариством, є одним з тих, яке посольство проводить на тему Голодомору в цьому року. Особливо важливим є те, на ньому прозвучала реакція австрійців, які 85 років тому били в набат та закликали світ не бути байдужим до Голодомору в Україні”, – заявив посол України в Австрії Олександр Щерба.

Під час заходу з окремою доповіддю виступив генеральний вікарій вірян католицької церкви східного обряду Австрії Юрій Коласа, який розповів про те, як в Австрії наприкінці 1933 року за ініціативи Віденського кардинала Теодора Інніцера створювався “Міжконфесійний і міжнародний комітет допомоги територіям Радянського Союзу, що постраждали від голоду”. Він також продемонстрував фотографії українців, померлих прямо на вулицях Харкова, зроблені під час Великого Голодомору австрійським інженером Александром Вінербергером і надалі передані кардиналу Інніцеру.

“І ось цей кардинал замість того, щоб похитати головою, поцокати язиком і зайнятися своїми справами – почав бити в набат. Створив “Міжконфесійний і міжнародний комітет допомоги територіям Радянського Союзу, що постраждали від голоду”. Скликав засідання представлених у Відні релігійних конфесій (відгукнулися всі – і верховний рабин, і глави вірменської, румунської, сербської громад – лише російська православна церква не прийшла). Почав збір коштів та харчів. Очолив спеціальний комітет у Лізі Націй. Це був найвизначніший голос у Європі, кому не було байдуже. Один християнський лідер, якому було діло до людських страждань”, – наголосив Щерба.

За словами посла, дуже важливо пам’ятати про такі речі в Україні, і в Австрії.

Під час меморіального заходу виступили також провідний славіст Віденського університету професора Алоїз Вольдан, професор Андреас Каппелер (Відень) та професор Володимир Сергійчук (Київ).

У своїй доповіді професор КНУ ім. Т.Шевченка Володимир Сергійчук, зокрема, акцентував увагу присутніх на 13 ознаках геноциду українського народу під час Голодомору 1932-1933 років, що здійснювався більшовицькою владою СРСР.

Окремо він нагадав про австрійців, які в ту тяжку годину звертали увагу всього світу до масового голоду в Україні – це і ініціатива кардинала Інніцера щодо створення комітету допомоги людям, які голодують в СРСР, і стаття того часу у віденській газеті “Райхпост” генсека Європейського конгресу національностей Евальда Амменде.

В рамках заходу також відбулося відкриття тематичної виставки, присвяченої 85-им роковинам трагедії Голодомору 1932-33 років в Україні, яка демонструватиметься в приміщенні лекційного центру Університету Відня.


Повідомляє: na.mil.gov.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання вступників, яким для вступу у магістратуру цього року необхідно мати результати тест...
Міністерством освіти розроблений проект правил оцінювання закладів вищої освіти з метою надання та підтвердження статусу національ...
Вступникам до закладів вищої освіти, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити це довідкою про реєстрацію мі...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS