Люди вплинули на 87% акваторії Світового океану, - дослідження

im578x383 14073Екологи з австралійського університету Квінсленда оцінили вплив людини на Світовий океан і з'ясували, що лише 13% акваторії не зачепила рука людини.

Як пише EurekAlert, в основному це води, що оточують малонаселені острови в Тихому океані, а також міжнародні води Арктики і Антарктики.

Діяльність людини найближчим часом вплине і на більшу частину незайманої акваторії - під охороною знаходиться лише 1/20 її частина, або 2,67 млн ​​кв. км. Найменше "дикої" води залишилося в районі південного узбережжя Африки - близько 2 тис. кв. км.

Така "незаймана" вода дозволяє зберегти біологічне різноманіття Світового океану і виступає свого роду захистом від глобального потепління - температура води в цих районах не підвищується настільки стрімко, як на інших ділянках акваторії, вважають вчені.

"Ми були вражені тим, як мало в океані залишилося незайманих акваторій. Океан величезний, він займає 70% поверхні планети, але ми примудрилися істотно вплинути майже на всю цю величезну екосистему", - каже Кендалл Джонс з університету Квінсленда.

Нагадаємо, однією з найгостріших проблем екології є забруднення Світового океану. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

За дослідженнями, проведеними на замовлення ГО “Детектор медіа”, третина молодих українців не знає, як почалась війна...
Учора, 30 травня, провели засідання 41-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання.
У суботу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей народний депутат Роберт Горват зустрівся із чотирма закарпатськими школярками...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS