Угорський офсайд в Лондоні

«Karpatalya Tibet 12Karpatalja» та футбольне поле в Лондоні як елемент гібридного протистояння в глобальному просторі.

 

Футбол, як і багато інших речей, є надзвичайно позитивним для суспільства, але тільки до того моменту, коли ним починають цікавитися політтехнологи. Нещодавно інформаційний простір сколихнула низка повідомлень про участь футбольного клубу зі символікою та назвою, що ототожнюється саме із Закарпаттям. Клуб «Karpatalja» взяв участь у чемпіонаті Європи серед невизнаних країн, який проводився під егідою невизнаної в світі організації «ConIFA» (Конфедерація незалежних футбольних асоціацій). На перший погляд ситуація здавалося б не несе загрози, адже спорт – це завжди позитивно і престижно, спорт консолідує та об’єднує. Проте не в цій ситуації.
Використання символіки регіону, що є частиною сусідньої суверенної держави України, команди-учасниці з невизнаної Абхазії та терористичних угруповань Л/ДНР і на додачу до цього організатори, які активно лобіюють угорську політику в Україні, – все це вказує на ознаки чергової комбінації в геополітичному протистоянні, розробленої далеко за межами Будапешта.
Так, одним з організаторів цього проекту низка ЗМІ називає Тібора Феєша, депутата Берегівської райради. Згідно з даними, вказаними у декларації 2018 року, названий політик є членом ГО «Демократична спілка угорців України», яка до лютого поточного року очолювалась депутатом Верховної Ради IV та VII скликань Іштаваном Гайдошем, колишнім членом фракції Партії регіонів (2012–2014).
Зрозуміло, що фінансування футбольної команди навіть не надто професійного рівня – річ недешева. Тренування, транспортні витрати, проживання гравців – усе це потребує значної суми коштів, і навряд чи дохід від підприємницької діяльності в розмірі 395 550 гривень та ще 15 904 гривень пенсії депутата райради зможуть задовольнити всі потреби гравців, тренерського складу та обслуговуючого персоналу.
Загалом, питання участі псевдозакарпатської збірної в футбольному псевдочемпіонаті виходить далеко за рамки етики, маючи всі основи чергової спроби створити дисбаланс у регіоні та загрозу для територіальної цілісності України.
Офіційний Будапешт у цій ситуації вирішив дотримуватись тактики «і я не я, і хата не моя» – жодної офіційної заяви від представників сусідньої країни не було. Натомість Україна обрала тактику чіткого окреслення своїх позицій, давши зрозуміти, що будь-які, навіть завуальовані регіоналі апетити негайно присікатимуться. Доказом цьому є заяви міністрів молоді та спорту та закордонних справ, а також офіційна позиція ФФУ. Всі представники української сторони безапеляційно засудили появу згаданого футбольного проекту, стверджуючи, що подібні речі сприйматимуться Києвом дуже гостро.
Не виключено, що порушена тема стане одним із пунктів у розмові міністрів закордонних справ України та Угорщини, яка повинна відбутися вже цього місця в закарпатському Берегові.
У будь-якому разі Україні необхідно бути готовою до нових видів та методів протистоянь, адже, як відомо, на війні всі засоби і методи хороші, особливо коли ця війна – гібридна і наш ворог готувався до неї десятки років. Присутність угорського впливу в регіоні, а також міцний геополітичний зв'язок Москви та Будапешта ще тривалий час буде серйозним дестабілізуючим фактором для системи безпеки в Дунайському макрорегіоні. Єдиним реальним виходом із подібної ситуації є чітка і впевнена позиція України в європейському просторі задля вгамування геополітичних апетитів Росії та територіальних амбіцій – Угорщини.

Станіслав Шух

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Паралізовані закупівлі життєво важливих ліків і призначення голови Національної служби здоров'я України; епопея з костюмами для ме...
Залізничне сполучення в Україні запрацює раніше, ніж планувалося.
27 травня 2020 року, в залі студентського кафетерію Карпатського університету імені Августина Волошина в м. Ужгороді, уповноважені...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS