Кілька чашок кави в день знижують ризик розвитку раку кишечника

ba0f51b0993bfd107c0ab7e373bf27f6

Нове дослідження вчених з Університету Південної Каліфорнії показало, що регулярне вживання кави знижує ймовірність розвитку раку товстої кишки і раку прямої кишки. Більш того, чим більше людина п’є каву, тим меншим стає цей ризик.

 

Колоректальний рак є третім найбільш поширеним видом раку, що діагностуються сьогодні у чоловіків і жінок. Відповідно до цифр, приблизно у 5% чоловіків і 4% жінок розвивається ця хвороба протягом їх життя.

 

У ході дослідження фахівці вивчили більше 5100 чоловіків і жінок, які були діагностовані з даним захворюванням протягом останніх шести місяців. Вчені також набрали 4000 чоловіків і жінок, у яких не було ніякої історії колоректального раку. Учасники повідомили про своє щоденне вживання кави, а також інших напоїв. Були оцінені й інші фактори, які впливають на ризик розвитку захворювання, в тому числі сімейна історія раку, раціон харчування, фізична активність і паління.

 

Експерти виявили, що вживання кави було пов’язано з більш низьким ризиком розвитку колоректального раку, і чим більше кави споживав людина, тим меншим був даний ризик. Отримані результати показали, що навіть помірне вживання кави – від однієї до двох чашок в день – було пов’язано зі скорочення на 26% ймовірності розвитку раку кишечника, навіть після врахування інших факторів ризику. Крім того, ризик продовжував знижуватися до 50%, коли учасники пили більше 2,5 чашок кави в день.

 

Джерело: cikavosti.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS