Вчені дослідили джерело молодості

 

original 1326381438

Фізична активність може бути простим і доступним способом, що дозволяє людям залишатися молодими. Нове дослідження вчених з Університету Гвельфів в Канаді показало, літні люди, які активно займалися спортом в юності чи в зрілому віці, мали більш «молоді» м’язи. Іншими словами, ці люди мали набагато більш здорові м’язи на клітинному рівні, ніж люди, які не займалися спортом.

 

У ході дослідження фахівці порівняли літніх людей у віці 80-90 років, які були легкоатлетами в юності, з літніми людьми того ж віку, які не приділяли увагу фізичній активності. Отримані дані показали, що люди, які займалися легкою атлетикою, мали на 25% більш сильні ноги і на 14% більше м’язової маси. Крім того, колишні спортсмени мали майже на одну третину більше рухових одиниць у м’язах ніг, ніж люди, які не займалися спортом.

 

Рухові одиниці складаються з нервових і м’язових волокон, і чим більше їх у людини, тим міцніша у нього м’язова маса. По мірі старіння нервова система втрачає моторні нейрони, що призводить до втрати рухових одиниць, зниження м’язової маси, а також зменшення сили, потужності і швидкості руху. Цей процес прискорюється приблизно після 60 років.

Таким чином, регулярна фізична активність може затримати втрату рухових одиниць в старості, відзначають фахівці. За словами вчених, фізичні вправи, безумовно, є важливим фактором, що сприяє функціональній продуктивності в подальшому житті.

 

Джерело: cikavosti.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Згідно з останнім опитуванням групи "Рейтинг", рівень довіри до Верховної Ради становив 12%...
Президент України Володимир Зеленський призначив головою Генштабу України Руслана Хомчака, звільнивши Віктора Муженка.
Президент Володимир Зеленський призначив начальником Генерального штабу - Головнокомандувачем Збройних сил Руслана Хомчака.
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS