У протестах проти церковного закону Чорногорії помітили кураторів ГРУ РФ

195114012020Троє громадян Росії, один з яких є співробітником Головного розвідувального управління Генерального Штабу Російської Федерації (ГРУ РФ), були присутні на акції протесту сербів у Грачаниці (Косово) проти прийняття Закону про свободу віросповідання в сусідній Чорногорії.

Про це повідомляє Балканський оглядач з посиланням на Радіотелебачення Косово (RTK).

За даними журналістів, співробітник російської спецслужби незаконно в’їхав у Косово з Чорногорії з підробленим посвідченням представника Місії ООН у Косові (UNMIK).

Інші два громадяни РФ перебувають у Косові з грудня, повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела у косовських органах безпеки.

За наявною інформацією, росіяни планують проведення цілої кампанії із “захисту православних святинь” у Чорногорії.

Таким чином Росія підтримує чужу для Чорногорії церкву – Сербську. Прагнення чорногорців мати власну Церкву в Москві пояснили “агресивним націоналізмом”.

  • 9 січня в Грачаниці відбулася акція протесту на підтримку Сербської Православної Церкви в Чорногорії через прийняття закону про свободу віросповідання.
  • Акція була організована через соціальні мережі з благословення єпископа Теодосія Рашко-Призренського. Протестувальники пройшли маршем вулицями міста до монастиря Грачаниця, де відбувся молебен. У акції взяли участь кілька сотень людей з різних частин Косово.
  • Закон про свободу віросповідання був ухвалений Чорногорським парламентом 27 грудня 2019 року. Він спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.
  • Сербський сепаратизм у Чорногорії підтримала Російська Церква, а також очільник РПЦвУ Онуфрій.
Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Режим надзвичайної ситуації введений до 24 квітня, - Кабмін.
Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS