РФ збирається вийти з угоди про покарання за злочини в міжнародних збройних конфліктах

170317102019Держдумі запропоновано розглянути законопроєкт 24 жовтня.

Президент РФ Володимир Путін вніс до російської Держдуми законопроєкт, який пропонує відкликати визнання Росією Міжнародної комісії з розслідування порушень гуманітарного права під час міжнародних військових конфліктів.
Міжнародну комісію зі встановлення фактів створили відповідно до додаткового протоколу 1977 року до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, який стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів.
Цей протокол був ратифікований СРСР в 1989 році. Законопроєкт пропонує відкликати визнання комісії Росією.
У листі до глави Держдуми Путін пояснює, що запропонував відкликати визнання комісії через «виняткові обставини», які «зачіпають інтереси Російської Федерації і вимагають вживання невідкладних заходів».
Путін заявив, що комісія, створена в рамках Женевських конвенцій, давно не виконує своїх функцій та «в нинішній міжнародній обстановці ризики зловживання повноваженнями комісії в політичних цілях з боку недобросовісних держав істотно зростають».
Держдумі запропоновано розглянути законопроєкт 24 жовтня.
На наміри Росії відреагував заступник глава МЗС України Сергій Кислиця, який вважає, що так РФ намагається уникнути відповідальності за свої злочини в іноземних конфліктах.
«Очевидно в Москві паніка або як мінімум розуміння потенційної відповідальності за злочини в ході російської агресії проти іноземних держав. Тому російські законодавці вирішили, що подальше визнання компетенції комісії не є доцільним», - зазначив заступник міністра на своїй сторінці у Facebook. 

Джерело: glavcom.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Паралізовані закупівлі життєво важливих ліків і призначення голови Національної служби здоров'я України; епопея з костюмами для ме...
17-річну мешканку Вінничини, яка приїхала навідати рідних на Виноградівщині і зникла на три дні розшукала поліція. Життю та здоров...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS