За словами самого підозрюваного, у формі сепаратистів і зі зброєю він нібито просто сфотографувався на пам'ять.

1556611700 1802У Чехії завершується судовий розгляд по справі солдата збройних сил Еріка Ешту, обвинуваченого в тероризмі за участь у бойових діях на боці так званої «ДНР» на сході України.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Idnes. Слухання по справі чеського військового відбулося в понеділок, 29 квітня, у місті Пардубіце. Суд заслухав Іво Зелінку, десантника і офіцера генерального штабу армії Чехії, який і вказав на Ешту. Прокуратура стверджує, що чеський десантник протягом трьох тижнів займався охороною окопів і виконував побічні роботи у сепаратистів, зокрема, доглядав за зброєю, а також брав участь в обстрілі.Ешту заявив, що в Україну просто їздив у гості, а у формі сепаратистів і зі зброєю просто сфотографувався на пам'ять. "Ми з колегами знайшли його анонімний профіль в інтернеті, де були фотографії, які чітко демонструють його перебування в Україні. Він був на них на знакових пам'ятках в повній уніформі російської армії зі своєю особистою зброєю АК-74", - сказав Зелінка в суді. Згідно з матеріалами справи, кримінальне переслідування обвинуваченого почалося в 2016 році. У той час проводився відбір в 43-й повітряно-десантний батальйон у Хрудімі, куди хотів вступати Ешту. "У перший день відбору мені повідомили, що Ешту воював в Україні і розмовляв про це зі своїми сусідами по кімнаті під час навчання", - зазначив Зелінка. Він також сказав, що Ешту розповідав своїм сусідам по кімнаті конкретну інформацію про поїздку в Україну. "Після консультацій з адвокатами я передав справу військовій поліції", - продовжив Зелінка. Відзначається, що під час відбору Ешту не вдалося пройти психологічне тестування. «Він пройшов фізичні випробування, але в есе він абсолютно нереально оцінив свій внесок у збройні сили, я не читав нічого більш дивного. Комісія одноголосно не прийняла його», - сказав Зелінка. Під час розслідування Зелінці та слідчим було сказано нічого не повідомляти підозрюваному, щоб мати змогу перевірити всю інформацію. Тому Ешту перевели до артилерійського полку, де він був кухарем. За звинуваченням у тероризмі Ешту може отримати від 12 до 20 років у в'язниці, або навіть довічне ув’язнення. Вирок, ймовірно, оголосять 17 травня.

Джерело:www.unian.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Під час зустрічі сторони обговорили програму підтримки Фондом порядку денного реформ в Україні.
Верховна Рада обрала народного депутата від фракції "Слуга народу" Микиту Потураєва головою постійної української делегації в Парл...
Авіакомпанія Windrose ("Роза Вітрів") виграла тендер на президентські авіаперельоти до кінця 2019 року.
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS