До Львова привезли ікони, які намалювали на ящиках з-під набоїв

210620191819У Львівському етнографічному музеї відкрилася виставка ікон Олександра Клименка та Софії Атлантової. Подружжя започаткувало незвичний проект, аби привернути увагу до того, що війна на Донбасі й досі триває.

Про це пише ZAXID.NET.

 Ікони малюють на ящиках з-під набоїв. З експозицією об'їздили вже чи не увесь світ, побували на усіх континентах. А це 40 міст та 60 локацій. На це авторам пішло чотири роки. У Львів незвичні ікони привезли вже втретє.

«Олександр є дуже незвичний художник, він не просто малює ікони, не говорить, що є художник-іконописець, а скоріше, це проект соціальний. Проект, який нагадує нам, що далі триває війна, що гинуть наші сини і доньки України», – розповів завідувач сектору експозиції етнографічного музею Андрій Колотай.

Експозиція складається із двох частин: «Страсті Христові» та «Богородична ікона». Ідея малювати класичну для українців візантійську ікону на незвичному предметі виникла під час відвідин однієї з військових баз.

«Я побачив, що ці ящики дуже схожі на дошки, на яких пишуться ікони. Так і виникла ідея створити мистецький контепорарі арт-проект, поєднати речі, які начебто не можна поєднати», – додав автор ікон Олександр Клименко.

Символ смерті, який став символом життя, – так про цей проект говорить автор.

«Цікаво, що перетворення смерті на життя відбувається не лише символічно, але й реально, тому що проект майже відразу, як він став мистецьким проектом, перетворився на мистецький. Наразі він є спонсором, який на 97% забезпечує потреби найбільшого медичного волонтерського проекту на Донбасі ДМШ імені Пирогова», – зазначив Клименко.

Відтак, продаючи ікони, вже вдалося зібрати близько п'яти з 5,5 мільйонів гривень. Їх купували перші політики Європи та світу.

Ще одним незвичним елементом на іконах є витинанка із газет. Вони також із Донбасу, щоправда, преса довоєнна.

Оглянути виставку може кожен охочий, вона триватиме місяць. Далі, найімовірніше, ікони повезуть до Америки.

 

Джерело: fortpost.lviv.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS