В Україні заявили про розробку ракети-носія “Маяк”

Космічна ракета-носій “Маяк-3.9S” за своїми характеристиками перевершує “Зеніт”, повідомив гендиректор КБ “Південний”.

Генеральний директор українського конструкторського бюро “Південний” Олександр Дегтярьов заявив про створення космічної ракети-носія “Маяк-3.9S”, яка прийде на заміну ракеті “Зеніт”. Про це він повідомив в ролику, розміщеному на Youtube-каналі підприємства.

При виробництві ракети “Зеніт” використовувалося 70% російських комплектуючих, серед яких двигун першої ступені РД-171М і система управління. Дегтярьов констатував, що на зміну буде запущений процес створення української аналогічної продукції.

Дніпровське КБ «Південне» готове повернутися до співпраці з космодромом Байконур, тим більше що у українських ракетобудівників є що запропонувати космічній галузі Казахстану.

Про це 27 травня ц.р. повідомив портал DT,UA.

Відповідь генерального директора КБ «Південне» Олександра Дегтярьова на запитання головного редактора журналу «Космічні дослідження і технології» Нурлана Аселкана про готовність України забезпечити Казахстан ракетами «Зеніт» для запусків з «правого флангу» космодрому Байконур був коротким: «За всіма позиціями!», повідомляє Space.UA.

 

«По-перше, «Зеніт» народжений для Байконура та на Байконурі. І сьогодні технічний стан комплексу, пускової системи «Зеніт» повністю відповідає всім світовим стандартам. Їх треба брати і пускати. І у нас є розуміння і цей досвід.

Більш того, в КБ «Південне» розроблена ракета «Маяк-С3.9», яка за своїми характеристиками досить серйозно перевершує «Зеніт», але вона спроектована на основі використання старту байконурівського, морського старту і, звичайно ж, з нового старту теж може бути використана. Тобто, не тільки перспектива зенітівська.

По «Зеніту» у нас є проблема імпортозаміщення, і найболючіше місце тут — двигун першої ступені РД-171М. Але КБ «Південне» розробило двигун РД-815 тягою 250 тонн, і три таких двигуна складають перший ступінь ракети «Маяк-С3.9″, що дещо вище за сумарним характеристиками, ніж 171-й двигун. На жаль, у нас є проблеми з виробництвом, і ми відстаємо з виготовленням матчастини для проведення повномасштабних випробувань, але ми в цьому напрямку рухаємося, і якщо об’єднати зусилля, то ми могли б дуже багато зробити», — сказав Олександр Дегтярьов на прес-конференції в рамках VII Міжнародної конференції «Космічні технології: сьогодення та майбутнє», яка пройшла в Дніпрі.

«Якщо говорити про Байконур взагалі, подивіться на стартапи малої ракети, у них є своє місце на ринку. А ми з Казахстаном давно ведемо розмову про малу ракету, і я радий, що цей діалог триває і сьогодні, і, на мій погляд, переходить в конкретну стадію. Ми хочемо на Байконур!» — підсумував Дегтярьов.

За матеріалами українських ЗМІ 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS