В ужгородському Генконсульстві представили виставку художника Яноша Рейті

142626022019У понеділок, 25 лютого, в холі Генерального консульства Угорщини в місті Ужгороді відкрили виставку закарпатського митця Яноша Рейті – одного з найбагатогранніших художників нашого краю.

Ретельно відібрані полотна зображують живописні куточки рідного Закарпаття. Проте серед представлених робіт є і відверто еротична графіка, і картини у стилі абстракціонізму. Додамо, що виставка приурочена ще до 70-річчя художника.

Вітальне слово виголосив заступник Генерального консула дипломатичної установи Ласло Куті: «Ми постійно влаштовуємо виставки робіт закарпатських митців, а сьогоднішня поєдналася зі святкуванням ювілею Яноша Рейті, одного з найбагатогранніших художників Закарпаття, – він пише в багатьох жанрах та на різну тематику. Крім графіки, пейзажних робіт та натюрмортів Янош Рейті намалював й ілюстрації до зібрання віршів. Це фантастичний митець, жаль, що в стінах нашого консульства ми можемо представити тільки незначну кількість його творчого доробку. Хоча хотілося б показати значно більше».

Пан Ласло привітав художника з ювілеєм та побажав творчого натхнення на подальшому шляху.

Янош Рейті – небагатослівна людина, проте зауважив, що самі картини мають скласти думку оточуючих про нього як митця: «Процес створення картини я можу порівняти з народженням дитини – він дається важко, а розлучатися з готовою роботою вкрай складно. Водночас я щасливий, коли у мене виходить задумане».

Народився художник в Іршаві у 1949 році. Освіту здобував у Коледжі мистецтв ім. А.Ерделі, а з 1989-го по 1993-й працював викладачем навчального закладу. Уже з 1974 року бере активну участь у різноманітних виставках. Є членом Товариства угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса, співголова об’єднання образотворчого мистецтва ім. Мігая Мункачі.

Картини для виставки Янош Рейті обирав сам. Тут представлені роботи з початку 90-х років ХХ століття аж до сьогодення. Виставка триватиме до 18 березня, тож усі гості та відвідувачі дипломатичної установи зможуть насолодитися роботами художника.

 

Джерело:life.ko.net.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/j5jmFndpOSg/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
40 народних депутатів написали звернення до голови Служби безпеки України Івана Баканова з метою заборони в’їзд на територію...
Російська Федерація намагається залякати судами та тиском громади, які переходять до Православної церкви України.
Олексій Гончарук заявив, що уряд продовжує працювати в штатному режимі, поки президент не прийме рішення хто може продовжити працю...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS