СЕРЖ ЛИФАР був славою і гордістю Франції, однак постійно відмовлявся від французького громадянства...

45808248 1915760098539907 6744504268666961920 nОдного разу на урочистому прийомі генерал де Голль прилюдно звернувся до нього: «Месьє Лифар!

Ви зробили для Франції стільки, скільки мало хто із знаменитих французів. Чи не час вам стати французом і за паспортом?» На це він з гідністю відповів: «Щиро вдячний, пане президенте, за вашу пропозицію. 

Але я ніколи не був і не буду французом, бо я українець і батьківщина моя Україна».

Біографічна довідка:
Серж Лифар (Сергій Михайлович Лифар, 02 (15) квітня 1905, Київ, Україна під окупацією Російської імперії — 15 грудня 1986, Лозанна, Швейцарія) — український патріот, балетний танцівник та хореограф, відомий як один із найвидатніших танцівників XX століття.
Був засновником Академії танцю при «Гранд-Опера», ректором Інституту хореографії та Університету танцю Парижа, почесним президентом Всесвітньої ради танцю ЮНЕСКО. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Верховна Рада України конкретизувала процедуру зміни церковними громадами своєї юрисдикції. У закону чимало противників серед церк...
Понад половину пільгового періоду, відведеного для митного оформлення так званих «євроблях» – пройдено. До 22 лю...
Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державн...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS