«Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю»

 77Таку назву дав відомий закарпатський журналіст, письменник та драматург  Олександр Гаврош своїй щойно виданій у Львові новій книжці, презентувавши її 24 липня в Ужгородському прес-центрі. Разом з автором у презентації взяли участь причетні до даного видання  наш земляк, відомий український журналіст, котрий живе і працює у Львові, Олександр Масляник та ужгородець, голова фонду розвитку молодіжних рухів «Вперед» Михайло Дідич.

Розпочав презентацію сам автор книжки, давши їй коротку характеристику, наголосивши на тому, що вона увібрала в себе 74 статті, опубліковані ним протягом останніх двадцяти років у різних виданнях. Ці публікації можуть слугувати доказовою базою того, як протягом чверть століття на Закарпатті ведеться прихована, а то й явна боротьба за участю кількох держав, аби послабити українство  у цьому важливому регіоні під різними приводами, що є загрозою для територіальної цілісності України в найзахіднішій її області. В своїй передмові до книжки «Три загрози Закарпаттю» О.Гаврош чітко їх відзначив: «…українське Закарпаття опиняється під трьома ударами: 1) доморощених сепаратистів, що прикриваються давньоукраїнською назвою «русин»; 2) Москви, яка прагне створити країні проблеми на самому кордоні з Євросоюзом;  3) Будапешта, який ніяк не може змиритися з мріями про Велику Угорщину в кордонах до 1918 року».

    До слова долучився ініціатор даного видання і водночас його редактор Олександр Масляник, зазначивши, що О.Гаврош є надзвичайно працьовита людина, справжній патріот України, котрий не може спокійно споглядати на ворожі до неї дії, а перебуває у постійному пошуку протидії цьому, «вагітний» безліччю ідей та планів, шукаючи однодумців та партнерів для їх втілення в життя. «Із Сашком Гаврошем – ми давні друзі, отож швидко дійшли згоди, що книжка побачить світ у Львові, де легше буде знайти спонсорів для її видання». Пан Масляник поінформував, що перший наклад видання був усього лише 100 примірників, згодом додруковано ще 200, а надалі планується  довести його до 1000. Для цього є вже згода Львівської обласної ради профінансувати ще 200 примірників для львівських бібліотек. Також він висловив сподівання, що ініціативу львів’ян перехоплять і закарпатські депутати, аби книжка незабаром поповнила наші бібліотечні фонди і потрапила на полиці книгарень.

    Одним із тих, хто вже долучився до видання, є голова фонду розвитку молодіжних рухів «Вперед» Михайло Дідич, котрий коротко ознайомив присутніх про його діяльність, дав високу оцінку книжці, водночас закликав усіх небайдужих долучитися  до її популяризації шляхом подальшого збільшення накладу.

    Своїми думками про видання також поділилися й присутні на презентації гості, серед яких були не лише представники засобів масової інформації, а і науковці, діячі культури та інші. Прозвучала думка, що вже досить мовчати, а час «огризатися». З даною тезою не погодився автор цих рядків, зазначивши, що вже час не «огризатися», а зібратись воєдино в один кулак, аби дати гідну відсіч усім тим силам, які прагнуть зробити із Закарпаття другий Крим, або ж і зовсім Донбас. Один у полі – не воїн, а тому тішуся тим, що Сашко сьогодні завітав до нас не один, а з групою солідної підтримки. Сподіваюся – вона з кожним днем ставатиме більшою…

                                                                                                 Олесь ЛАДИЖЕЦЬ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/QyqH8Vh5T6U/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Найближче оточення президента України Володимира Зеленського працює на країну-агресора.
Донецькі бойовики віддали українським військовим тіло загадково померлого чоловіка.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS