Рецензія на книгу «Цифрова фортеця» Дена Брауна

 htOhoZVMokНа даний момент, увесь світ очікує виходу фільму по мотивам нового бестселера Дена Брауна «Інферно». Хоча фільм ще не вийшов у прокат, люди активно обговорюють як кінокартину, так і книгу, яка справила неоднозначне враження, як на літературних критиків, так і на фанатів творчості письменника. Багато хто вважає, що творчість автора «скотилася» і його ранні твори, набагато кращі і якісніші. І я повністю підтримую цю думку, так як також є фанатом творчості цього відомого романіста, і прочитала всі його книги.

 

Саме через подібну розбіжність думок, сьогодні ми розглянемо його найпершу і дебютну роботу під назвою «Цифрова фортеця». Ця книга відрізняється від усіх інших і не є дуже популярною, але більшість постійних шанувальників його творчості в один голос заявляють, що це найкраща його книга. Але, якщо ситуація складається таким чином, то чому ця книга не настільки відома, як, до прикладу, серія про Роберта Ленгдона?

 

Перш за все, інші книги Дена Брауна зосереджені на історії та різних історичних фактах, які додають більшої динамічності в розвитку сюжету. Після прочитання серії про Роберта Ленгдона, здається ніби ви побували в різних історичних епохах, країнах, місцях. Ніби ви дізналися світові таємниці, які бережно приховувались і тримались подалі від чужих очей. Вам здається, ніби ви дізнались про нові і незвідані раніше можливості, про те, що людина всемогутня, що вона може абсолютно все, навіть створити міфічну «антиматерію», об’єднати релігію та науку, що визнавалось абсолютно неможливим, так як це суперечить всім законам логіки, розкрити таємниці природи і повністю змінити представлення про світ, завдяки всього-навсього декільком нововідкритим фактам. Це все надзвичайно захоплює та інтригує людей, змушує їх із завмиранням серця очікувати того, що повністю переверне увесь їх внутрішній світ і кардинально змінить науку.

 

Натомість, Цифрова фортеця більш зосереджена не на історії та шокуючи фактах про релігію та психологію, а на шифруванні інформації, цифрових новітніх технологіях та розслідуванні і знаходженню істини, через розшифровку кодів. Ця книга суттєво відрізняється по формі написання, стилю, способу. На мою думку, тоді романіст лише шукав свій стиль і свою ідеальну форму, багато експериментував з фактами та власними можливостями. Саме це, як на мене, відрізняє цей роман від всіх інших. Ця повість оригінальна, трохи дивна та новаторська за формою, але надзвичайно захоплива і непередбачувана. Так як Ден і сам не знав, що в нього вийде в результаті, події в книзі важко передбачити наперед і саме тому, її хочеться читати дуже уважно і вдумливо. Вона змушує багато думати, представляти, розвивати свою уяву та логічне мислення. Змушує читати не відриваючись, щоб якнайшвидше дізнатись, що ж буде далі, та до чого ця історія приведе в результаті.

 

Нажаль, на відмінну від дебютної роботи автора, його послідуючі книги стали досить передбачуваними і схожими. Письменник на прикладі цієї самої першої, експериментальної роботи, розкрив свій талант, створив свій неповторний стиль, та визначив ідеальну побудову сюжету, яка придає найбільшої популярності книзі. Саме тому, всі інші повісті надзвичайно схожі між собою і все що рятує подібні творіння – це цікава подача, шокуючі історичні факти та чудові описи місцевості. Але тієї неповторності, новаторського підходу та інтриги, яка була в першій його роботі – уже, на превеликий жаль, немає.

 

Саме тому, якщо ви вирішите ознайомитись з творчістю цього, без перебільшення, геніального автора, з повною впевненістю раджу розпочати цікаву та пізнавальну подорож, з найпершої та найоригінальнішої його роботи під назвою «Цифрова фортеця». Ви не пожалієте витраченого часу, та дізнаєтесь багато цікавих фактів про шифрування та зберігання інформації, використання кодів та шифрів у повсякденному житті та про величезні і майже безмірні можливості цифрових технологій.

 

Вікторія КИЧ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

У вівторок, 16 квітня, у Львові в Національному музеї ім. А. Шептицького відбулася презентація виставкового проекту “Thesaur...
Уклінно прошу 73,22% не перейматися читанням цих рефлексій щодо стану демократії у світі та Україні.
Президент ФК «Минай» Валерій Пересоляк прокоментував останні результати його команди та зазначив, що на клуб чекають в...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS