Світ поетичнихкоштовних обладунків поетеси Христини Керити

1382366 773419206078567 4517344729491663788 nДнями в Ужгороді відбувся творчий вечір «У затінку літа» з нагоди 60-річчя закарпатської поетеси, члена Національної спілки письменників України Христини Керити, яка лютневими днями відсвяткувала день народження. До Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка прийшло чимало гостей, друзів і поціновувачів творчості авторки.

Ведучим вечора став голова Закарпатської організації Спілки письменників України Василь Густі. Він привітав іменинницю від письменницької організації з нагоди її 60-ліття та переказав вітання від письменників із різних міст України. «Твій талант, Твоя творчість знаходять підтримку у всьому краї та за його межами. Письменники Закарпаття висловили Тобі свої вітання на сторінках календаря «Просвіти» на 2015 рік. Дай Боже, нам частіше збиратися на Твої ювілеї, які будуть позначені новими книжками і нагородами. Бажаю, аби радість у Твоєму житті тільки примножувалась, творчого довголіття, щастя від учнів, дітей та онуків», – з вітальними словами відкрив вечір Василь Петрович.

Разом із шанувальниками творчості Христини Керити прийшли й представники обласної влади: заступник голови Закарпатської обласної ради Михайло Попович і начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, аби відзначити поетесу урочистим врученням грамот та подарунків.

Христина Василівна понад 35 років працює на літературній ниві, а щоденний хліб заробляє в Ужгородській ЗОШ №6 сумлінною працею вчителя української мови та літератури. З нагоди такого свята привітати поетесу прийшли представники профспілкової організації області та міста – Ірина Івановчик і Михайло Мейгеш. «Вітаючи Вас із цим прекрасним ювілеєм, я готова підписатися під кожним вашим твором. Кожне слово, написане Вами, – це крик душі, споглядання оточення, яке Ви так уміло передаєте у слові. Ми з Вами однодумці, просто не всім Бог дав талант усе, що людина відчуває і думає, виразити так майстерно, як Ви. Дякую Вам за Вашу багаторічну світлу роботу педагога. Хто працює у школі, знає, яка це не завжди оцінена нашою Україною та батьківським колективом праця. Одна вона вимагає від людини багато енергії. Ми можемо тільки милуватися Вами, що Ви така чудова жінка встигаєте вчити дітей, керувати літературною студією і вмієте знайти серед цієї юні тих, хто має літературний дар», – вітає пані Ірина.

Багато випускників та учнів Христини Василівни з великою любов'ю згадують і говорять про свою вчительку, яка навчає їх рідного слова. «Я прийшов не до поетеси, а до педагога на свято, і не на урок. Щоденно Христина Керита виконує свою працю легко і якісно. Це одна з тих тисяч, які бережуть рідне слово і доносять його до дітей. Вона вбирає слово у коштовні обладунки, які називають віршами. Тому весь педагогічний колектив цінує її за те, що виражено в її слові та на папері», – каже директор ЗОШ № 6 Богдан Кіштулинець.

На захід також завітала доцент кафедри української літератури УжНУ Надія Ференц. ЇЇ авторству належить книга «Художній світ Христини Керити» та кілька статей на тему творчості закарпатської поетеси. «Я вже давно взяла на себе нішу придворного критика чи то літописця закарпатської поетеси, займаюся цим давно і маю від того радість. Це найліричніша поетеса на Закарпатті, творче обличчя якої визначають вірші про карпатську природу. Її талант дозволяє створювати казкові картини. В її поезії барвиста кольористика, багатий звукопис, тонко передані дотикові відчуття», – зауважує науковець Надія Станіславівна. Вона також представила коротку літературознавчу оцінку творчості Христини Керити і зачитала з десяток поетичних уривків.

Перша її книга «Березневі заручини» побачила світ 1981 року, тоді ж до першої збірки Христина Василівна отримує червоний диплом українського філолога УжДУ. Пані Надія зізналася, що пам'ятає й до сьогодні вірші поетеси на сторінках обласних газет «Молодь Закарпаття» і «Закарпатська правда».

Прийшли привітати свою вчительку й вокальний ансамбль «Веселі ноти», в якому співають учні 3-А класу, під керівництвом учителя музики Вікторії Ковач. Діти виконали для іменинниці пісню на слова ювілярки.

Письменниця також дістала музичне привітання від земляка та народного артиста України Петра Матія. Його пісні на слова Христини Керити й жартівливі спогади знайомства з поетесою викликали у гостей вечора найбільше позитивних емоцій та оплесків.

Насамкінець творчого вечора поетеса зачитала кілька поезій, подякувала всім, хто прийшов розділити радість її свята, та за теплі слова привітань. Закінчила свято словами: «Я не боюся своїх років. Мені цікаво бачити світ у мої 60, адже він зовсім не такий, як у 20, 30 чи 40, і мені це подобається».

Ярміла ГАРМАСІЙ

Фото ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

У суботу на Донбасі було зафіксовано 15 ворожих обстрілів.
Російська Федерація передала Україні кораблі, захоплені поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.
Поліція використовує різні схеми для вимагання грошей із водіїв.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS