Безкоштовна електрика для всіх від Тесли

imagkjhgjhgЗа допомогою фінансів компанії JP Morgan, Тесла спроектував і збудував в 1901-1902 рр вежу Ворденкліф - гігантську бездротову станцію передачі хвиль в Нью-Йорку.

Морган думав, що вежа Ворденкліф зможе забезпечити бездротовий зв'язок по всьому світу. Але у Тесли були інші плани. Він хотів безкоштовно передавати електрику і забезпечити світ безкоштовним радіозв'язком.
Тесла збирався використовувати її для передачі повідомлень, телефонії і факсимільних зображень навіть через Атлантичний океан до Англії і на кораблі, що знаходяться у відкритому морі. Тобто він стверджував, що володів усіма тими технологіями, які в реальності з'явилися лише через десятиліття.
А ще ця вежа якимось чином повинна була проводити електрику. Кажуть, що якби проект запрацював, то будь-хто міг би отримувати електрику, просто встромивши якір в землю.
На жаль, безкоштовна електрика - це не вигідно.
Ніхто з промисловців чи фінансистів, включаючи заступників Тесли, не хотів революційних змін в енергетичній галузі. Змін, які погрожували існуванню їх бізнесу.
Уявіть, яким був би світ, якби суспільство не потребувало нафти і вугілля? Чи змогли б тоді «сильні світу цього» все контролювати?
Компанія JP Morgan відмовилася фінансувати зміни. Проект був покинутий в 1906 році і так і не запрацював.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

us1

Популярні новини

Цими днями на закарпатті значно потепліє. Рятувальники попереджають про сніголавинну небезпеку.
Свою роботу ярмарок розпочав на площі Театральній.
На вул. Лаврищева в Ужгороді роками не вирішується проблема стихійного сміттєзвалища...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS