Літні Олімпійські ігри 1986

E852uTfZvtg

6 квітня 1896 року почались перші Літні Олімпійські ігри сучасності.

Проходили по 15 квітня в Афінах, Греція. У змаганнях взяв участь 241 спортсмен з 14 країн. Всього розіграно 43 комплекти медалей в 9 видах спорту. Ці Ігри сильно відрізнялися від нинішніх - не було Олімпійського вогню і вручення золотих медалей.

Оскільки Олімпійські Ігри зародилися в Стародавній Греції, Афіни вважалися найкращим місцем для проведення, і на конгресі, організованому П'єром де Кубертеном в Парижі у 1894, їх одностайно вибрали господарем. На тому ж конгресі було засновано Міжнародний олімпійський комітет, першим очільником якого став грецький письменник Дімітріос Вікелас.

Переможцям вручалися медалі, зроблені з срібла. Володарі других місць отримували бронзові медалі. Треті місця не враховувалися, і тільки пізніше Міжнародний олімпійський комітет включив їх в медальний залік серед країн.

11 команд вибороли медалі. Переможцем стала збірна США з 11 золотими відзнаками. Греки вибороли найбільше нагород - 46, різного гатунку. 3 німецьких атлети: Герман Вайнгертнер, Альфред Флатов Карл Шуман, вибороли по 3 і 4 "золота" - відповідно.