26 років тому, московський комуністично-радянський окупаційний режим СРСР намагався провести антиконституційний переворот, в наслідок якого відбувся розпад імперії зла…

001 kprs19 серпня 1991 року, 26 років тому, керівництво Комуністичної партії Радянського Союзу, зробило спробу антиконституційного перевороту під назвою «ГКЧП» (українською – ДКНС). Кремлівські комуністичні керманичі, за допомогою силових структур, намагались насильно зупинити процеси демократизації і національного самовизначення на теренах Союзу Радянських Соціалістичних Республік та в Союзних Республіках, зокрема в Україні.

Ранком 19 серпня 1991 року (о 06.00 м.ч.) по всіх телеканалах та радіостанціях СРСР було оголошено про створення Державного комітету з надзвичайного стану (ДКНС), що був названий в народі «ГКЧП» (російською – Государственный комитет по чрезвычайному положению) та перехід державної влади в СРСР до данного Комітету.

Створення «ГКЧП» та його антиконституційна діяльність була схвалена та реалізована керівництвом Комуністичної партії Радянського Союзу і його філій в Союзних Республіках.

002 kprs

До складу комітету (незаконного, бо його створення не було передбачено тодішньою Конституцією Радянського Союзу) увійшли наступні керівники ЦК КПРС та СРСР:

• віце-президент СРСР Геннадій Янаєв (26.08.1937 — 24.09.2010),
• прем'єр-міністр СРСР Валентин Павлов (26.09.1937 — 30.03. 2003),
• голова КДБ СРСР Володимир Крючков (29.02.1924 — 23.11. 2007),
• міністр оборони СРСР Дмитро Язов (08.11.1924),
• міністр внутрішніх справ СРСР Борис Пуго (19.02.1937 — 22.08.1991),
• заступник голови Ради оборони СРСР Олег Бакланов (17.03.1937),
• президент Асоціації державних підприємств та об'єднань промисловості, транспорту та зв'язку СРСР Олександр Тізяков (10.12.1926) ,
• голова Селянської спілки СРСР Василь Стародубцев (25.12.1931 – 30.12.2011).

У зверненні путчисти оголосили про введення надзвичайного стану у деяких районах СРСР, припинення виходу більшості ЗМІ. Також віце-президент СРСР Геннадій Янаєв, нібито через хворобу Президента СРСР Михайла Горбачова, бере на себе обов'язки глави держави.

003 kprs

У «Постанові № 1 ДКНС» було перераховано перелік заходів, якими мав бути збережений московський комуністично-радянський окупаційний режим СРСР, зокрема:
• Оголошено недійсними закони та рішення органів влади та управління Союзних Республік, що суперечили законам СРСР. Це був сигнал Литві, Латвії, Естонії, Грузії, Вірменії, Молдові та Україні, котрі вже ухвалили Декларації про державний суверенітет.
• Призупинялася діяльність політичних партій, громадських організацій та масових рухів, «що чинять перешкоди нормалізації ситуації» (таким в Україні було визнано, зокрема Народний Рух України, УНА-УНСО).

Діяльність антиконституційного «ГКЧП» не була підтримана народними масами і до кінця 21 серпня гекачепісти потерпіли поразку на всій території колишнього СРСР.

В наслідок провалу антиконституційного перевороту відбувся закономірний процес розпаду московського комуністично-радянського Союзу Радянських Соціалістичних Республік та проголошення державної незалежності на теренах всіх колишніх Союзних Республік.

Зокрема, 24 серпня 1991 року, під натиском українських національно-патріотичних сил та історичних обставин, державну незалежність України проголосить і Верховна Рада УРСР, яка на той час у свої більшості складалась з народних депутатів промосковської орієнтації та належних до КПУ/КПРС, а також не чисельної опозиційної «Народної Ради».

Та подальше не проведення кадрової зміни політичної влади в Україні, збереження і надалі при владі колишніх промосковських, комуністичних та кадебіських кадрів загальмує прогресивний розвиток України, належне утвердження її національного і державного суверенітету, не дозволить реалізувати європейські стандарти побудови правової і соціально зорієнтованої держави.

Іван Фішкарош, «СЗ».

Про події 19 – 21 серпня 1991 року, детальніше: Путч у Москві у серпні 1991 року. Як реагувала Україна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Президент ФК «Минай» Валерій Пересоляк прокоментував останні результати його команди та зазначив, що на клуб чекають в...
У вівторок, 16 квітня, у Львові в Національному музеї ім. А. Шептицького відбулася презентація виставкового проекту “Thesaur...
Уклінно прошу 73,22% не перейматися читанням цих рефлексій щодо стану демократії у світі та Україні.
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS