Сергій Нігоян - перший загиблий герой "Небесної сотні" майдану

110422012020Нігоян Сергій Гагікович (народився 2 серпня 1993 в с. Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області), один з учасників євромайдану в Києві, перший загиблий під час протистоянь на вулиці Грушевського, Герой України.

Подвиг Сергія Нігояна.

Сергій Нігоян став першим загиблим героєм "Небесної сотні", когорти патріотів, які віддали своє життя на Евромайдані, "Може, я і наївний. Але я вважаю, що зло не має перемагати", - говорив нікому невідомий Нігоян Сергій Гагікович, коли 30 листопада 2013 київський "Беркут" жорстоко розігнав студентів, присутніх на Майдані в рамках мирної акції на підтримку євроінтеграції України.

 Сергій Нігоян про себе

Сергій Нігоян про себе

 

Жорстокість "Беркуту" 30 листопада шокувала всю Україну. "За що ви побили наших українських дітей?", - буквально кричали соцмережі, форуми, блоги. На акцію протесту в Києві 8 грудня 2013 на підтримку побитих "Беркутом" студентів на київський Майдан вийшло понад 1 млн. людей. Світ був шокований.

 

Акція протесту у Києві 8 грудня 2013 року

Акція протесту 8 грудня 2013 р. у Києві

 

Сергій Нігоян був серед тих, хто вирішив залишитися на площі після мітингу 8 грудня і добровільно увійшов до "Самооборони Майдану", без зброї охороняючи вхід біля Лядських воріт чергуючи з вірменським прапором і вночі і вдень протягом 1.5 місяців, щоб влада знову не розігнали Майдан.

Сергій Нігоян, можливо, залишився б нікому невідомим українським патріотом, одним з багатьох тисяч активістів Євромайдану, якби не його смерть, яка вдруге глибоко шокувала Україну. За переконання тепер влада посміла не тільки бити палицями і ногами, а й вбивати людей.

З цього моменту Майдан у Києві перейшов у революцію по всій Україні: мітингувальники 23 січня захопили ОДА у Львові, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, будівлю облради в Черкасах. Стара влада була безсила зупинити мільйони людей, обурених тим, що так безжально і цинічно вбивають молодь України.

Так смерть 4-х невідомих нікому українців стала імпульсом для розвитку революції і краху режиму, який впав після втечі Януковича з ніч з 23 на 24 лютого 2014 р. з Межигір'я.

  • Дивовижний зв'язок: 22 січня в Києві в боротьбі за свободу України першими загинули вірменин Сергій Нігоян, потім білорус з Білої Церкви (родом з Гомеля) Михайло Жізневський, українці Роман Сеник та Юрій Вербицький. У соцмережах писали в той час: "Це не випадковість".

Нагороди Сергія Нігояна.

21 листопада 2014 року - звання "Герой України" з присудженням ордена "Золота зірка" (посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції гідності.

Червень 2015 року - медаль Української православної церкви Київського патріархату "За жертовність і любов до України" (посмертно).

 

Цікаве про Сергія Нігояна.

Ніколи у своєму житті Сергій Нігоян не був прихильником будь-якої політичної партії. Свою участь в Революції гідності він пояснив так: "Зрозумів, що повинен бути за Майдан". В одному зі своїх інтерв'ю, які Нігоян Сергій дав незадовго до загибелі, він також говорив, що "не зміг спокійно спостерігати, як "Беркут" побив студентів, таких же громадян, студентів, як і я", додаючи при цьому, що буде стояти на Майдані до останнього, причому в перших його рядах. "8 грудня вже був тут. Почав шукати своїх з Дніпропетровська, але так і не знайшов. Знайшов з Кривого Рогу, але мені сказали, що вони від партії "Батьківщина", тому не мають права прихистити мене. Знайшов хлопців з Івано-Франківська та Львова. Вони і дали мені притулок", - розповідав Нігоян Сергій Гагікович.

 

Святослав Вакарчук про Сергія Нігояна

Святослав Вакарчук про Сергія Нігояна

 

  • Незважаючи на те, що Сергій Нігоян народився і виріс у родині вірмен, він прекрасно володів українською мовою, любив, цінував і поважав Україну, а також був її справжнім патріотом. На доказ цього можна навести вищевказане інтерв'ю Нігояна Сергія, в якому він також прочитав на пам'ять вірш, написаний Тарасом Шевченком, під назвою "Кавказ".
  • Батьки Сергія Нігояна переїхали до Дніпропетровської області за рік до його народження, з Нагірного Карабаху, рятуючись від війни. Батько загиблого, в одному зі своїх інтерв'ю зізнався, що намагався відмовити сина від поїздки на Майдан, однак той не послухав батька, і все ж поїхав. Односельці сім'ї Нігояна згадують Сергія, як спокійного, добре вихованого, нормального хлопця, який ніколи нікому не відмовляв у допомозі.
  • Примітно, що досі не існує офіційних даних про те, що саме Сергій Нігоян став першою людиною, яка загинула під час Революції гідності. Деякі експерти припускають, що ним міг стати львів'янин Юрій Вербицький, який був викрадений 21 січня 2014, і знайдений мертвим на наступний день в околицях української столиці. Проте про смерть Нігояна Сергія громадськість дізналася першою, тому саме його прийнято вважати першою жертвою Майдану.

 

Вшанування пам'яті Сергія Нігояна.

У вірменському місті Спітаку площа імені Віктора Януковича була перейменована на честь Сергія Нігояна. Але, на жаль, зроблено це було неофіційно. Тоді всього лише група активістів наклеїла на таблички з назвою площі власноруч зроблені наклейки з написом "Площа Сергія Нігояна". При цьому напис був зроблений, як вірменською, так і українською мовами.

27 березня 2014 24 сесія Бережанської міської адміністрації перейменувала вулицю Галана у Бережанах на вулицю Сергія Нігояна.

28 січня 2015 року рішенням Дніпропетровської міської адміністрації проспект Калініна в місті Дніпропетровськ був перейменований на проспект Сергія Нігояна.

У рідному селі Сергія була відкрита пам'ятна дошка на його честь, а також названа центральна алея.

У липні 2014 року в Березнуватівці Нігояну був відкритий пам'ятник.

У 2014 році у Києві на на стіні будинку, розташованому по вулиці Михайлівській, 24-26, що неподалік від скверу Небесної сотні, художник з Лісабона Алешандре Фарту зробив величезний малюнок-графіті з портретом Сергія Нігояна.

 

 

 

Джерело: heroes.profi-forex.org

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS