В Українській богословській академії відзначили 14-й Актовий день і день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія

DSC 100224 травня, у день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія, в православному академічному храмі апостола українського Андрія Первозваного Української богословської академії в Ужгороді було відправлено Божественну літургію та молитовно відзначили 14-й Актовий день академії, яка в січні 2002 року, з благословення вічнопам’ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, розпочала богословсько-освітню і наукову діяльність.

 

Божественну літургію очолив настоятель академічного храму, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук професор, архімандрит Віктор Бедь у співслужінні архімандрита Діодора Муратова, протоієрея Ігоря Ковальчука та протоієрея Олександра Смоліна.

 

Під час богослужіння поминалось ім'я православного першоієрарха – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського патріарха як першосвятителя Матері Церкви в Україні.

 

Під час літургії академічне духовенство піднесло молитви до Господа Бога, в яких просили Отця Небесного допомогти згорнути та погасити вогнище війни на теренах нашої держави, відвернути кровопролиття в Україні, благословити, духовно скріпити і зберегти життя українських воїнів і патріотів-добровольців, що в ці дні боронять святу українську землю й український народ від віроломних та підступних московсько-путінських окупантів, терористів і сепаратистів.

 

Академічне духовенство піднесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність та єдину помісну Українську Православну Церкву.

 

Під час заупокійної Літії молитовно поминались імена спочилих вічнопам'ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, полеглих українських патріотів під час Революції Гідності (2013 – 2014), українських воїнів, добровольців і мирних співвітчизників, які загинули у наші дні в обороні України і українського народу від московсько-путінської навали (2014 – 2015).

 

З євангельською проповіддю до парафіян звернувся протоієрей Ігор Ковальчук, який розповів присутнім про апостольський подвиг рівноапостольних Кирила і Мефодія в проповіді християнства на землях західних слов’ян.

 

Із вітальним словом до представників професорсько-викладацького складу і студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, вірників храму звернувся архімандрит Віктор Бедь, який привітав всіх із Днем пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія та святкуванням 14-го Актового дня академії.

 

Згідно з встановленою традицією, отець ректор благословив студентів Ужгородського богословського коледжу академії, Української богословської академії І курсу на носіння підрясників і вручив їм та студентам магістратури нагрудні відзнаки – значки студента академії та університету.

 

Увесь хід богослужіння було відправлено українською мовою.

 

Відтак в їдальні Української богословської академії Карпатського університету відбулася братня святкова трапеза.

 

Прес-служба УБА – КаУ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

За дослідженнями, проведеними на замовлення ГО “Детектор медіа”, третина молодих українців не знає, як почалась війна...
Учора, 30 травня, провели засідання 41-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання.
У суботу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей народний депутат Роберт Горват зустрівся із чотирма закарпатськими школярками...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS