В Українській богословській академії відзначили 14-й Актовий день і день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія

DSC 100224 травня, у день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія, в православному академічному храмі апостола українського Андрія Первозваного Української богословської академії в Ужгороді було відправлено Божественну літургію та молитовно відзначили 14-й Актовий день академії, яка в січні 2002 року, з благословення вічнопам’ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, розпочала богословсько-освітню і наукову діяльність.

 

Божественну літургію очолив настоятель академічного храму, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук професор, архімандрит Віктор Бедь у співслужінні архімандрита Діодора Муратова, протоієрея Ігоря Ковальчука та протоієрея Олександра Смоліна.

 

Під час богослужіння поминалось ім'я православного першоієрарха – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського патріарха як першосвятителя Матері Церкви в Україні.

 

Під час літургії академічне духовенство піднесло молитви до Господа Бога, в яких просили Отця Небесного допомогти згорнути та погасити вогнище війни на теренах нашої держави, відвернути кровопролиття в Україні, благословити, духовно скріпити і зберегти життя українських воїнів і патріотів-добровольців, що в ці дні боронять святу українську землю й український народ від віроломних та підступних московсько-путінських окупантів, терористів і сепаратистів.

 

Академічне духовенство піднесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність та єдину помісну Українську Православну Церкву.

 

Під час заупокійної Літії молитовно поминались імена спочилих вічнопам'ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, полеглих українських патріотів під час Революції Гідності (2013 – 2014), українських воїнів, добровольців і мирних співвітчизників, які загинули у наші дні в обороні України і українського народу від московсько-путінської навали (2014 – 2015).

 

З євангельською проповіддю до парафіян звернувся протоієрей Ігор Ковальчук, який розповів присутнім про апостольський подвиг рівноапостольних Кирила і Мефодія в проповіді християнства на землях західних слов’ян.

 

Із вітальним словом до представників професорсько-викладацького складу і студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, вірників храму звернувся архімандрит Віктор Бедь, який привітав всіх із Днем пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія та святкуванням 14-го Актового дня академії.

 

Згідно з встановленою традицією, отець ректор благословив студентів Ужгородського богословського коледжу академії, Української богословської академії І курсу на носіння підрясників і вручив їм та студентам магістратури нагрудні відзнаки – значки студента академії та університету.

 

Увесь хід богослужіння було відправлено українською мовою.

 

Відтак в їдальні Української богословської академії Карпатського університету відбулася братня святкова трапеза.

 

Прес-служба УБА – КаУ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS